STRONA GŁÓWNA  /  

Wakacyjne spotkanie w bibliotece cz. III

W dniu 24 lipca, w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Narolu, zostały przeprowadzone zajęcia z cyklu bezpieczne wakacje, tematem trzeciego z kolei spotkania było bezpieczeństwo na drodze.

Poprzez zabawę, dzieci dowiedziały się co to są znaki drogowe, jaki jest ich podział, gdzie i jak jak należy przechodzić przez ulicę. Projekcja krótkiego filmiku, uświadomiła dzieciom czego nie wolno robić w pobliżu jezdni i jakich zasad powinny przestrzegać.

Jak na większość zajęć z zakresu bezpieczeństwa i tym razem został zaproszony gość specjalny, był nim funkcjonariusz Posterunku Policji w Narolu, mł. asp. Łukasz Duda. Policjant rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa nie tylko na drodze, ale również w różnych codziennych sytuacjach, uczył jak unikać zagrożeń, oraz jak postępować w razie ich zaistnienia.

Dzieci bardzo aktywnie brały udział w spotkaniu, zadawały liczne pytania i odpowiadały na te zadawane przez policjanta.Wykazywały się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak też zasad bezpiecznej zabawy. Funkcjonariusz mówił jak zachowywać sie w sytuacji spotkania osoby nieznajomej, o tym, że nie należy jej wpuszczać do mieszkania ani przyjmować żadnych prezentów. W trakcie spotkania podkreślił jak ważna jest znajomość numerów alarmowych, oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

27 lipca dzieci spędziły w "Krainie Smoków". Uczestnicy zapoznali się z literaturą o mitycznych stworzeniach, dowiedzieli się czym są legendy, podania, mity, oraz poznali takie, w których głównymi bohaterami są smoki, między innymi "O smoku Wawelskim i mądrym szewczyku", czy "O Bazyliszku". Zajęcia urozmaiciły zabawy ruchowe, między innymi "Raz dwa trzy smok patrzy", strzelanie z procy do złego smoka, czy zabawa pantomimiczna "Co wydarzyło sie w Krainie Kraka". Na zakończenie dzieci wykorzystując poznane wiadomości, musiały użyć swojej wyobraźni i stworzyć własny obraz smoka.


Dodano: 10 sierpnia 2017 09:54:12
Autor: Biblioteka Narol

Ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia 2017 10:32:02
Wykonana przez: Biblioteka Narol

Archiwum zmian
zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3 zdjęcie 4 zdjęcie 5 zdjęcie 6 zdjęcie 7 zdjęcie 8 zdjęcie 9 zdjęcie 10 zdjęcie 11 zdjęcie 12 zdjęcie 13 zdjęcie 14poprzedni slajd    slajd 1 slajd 2 slajd 3 slajd 4 slajd 5 slajd 6 slajd 7 slajd 8 slajd 9 slajd 10 slajd 11 slajd 12 slajd 13 slajd 14    następny slajd

Inne w tym dziale

Dzień Babci i Dziadka Warsztaty ekonomiczne Nowy Rok Sylwester
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Polanowskiego w Narolu zrealizowała zadanie pn.: "Adaptacja części budynku starejszkoły w Narolu na potrzeby utworzenia nowej siedziby Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Narolu".

Zadanie było współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach PROGRAMU WIELOLETNIEGO KULTURA + PRIORYTET "BIBLIOTEKA+INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK".

Zadanie realizowano w okresie od 01.01.2014 r. do 30.09.2015 r.
Wartość realizacji zadania - 664 575,16 zł
Dofinansowanie - 495 766,29 zł
Wkład własny - 168 808,87 zł
Wszystkie prawa zastrzeżone.
społeczności
zamknij
Komunikat