STRONA GŁÓWNA  /  

Wakacyjne spotkanie w bibliotece cz. II

Z uwagi na to, że dzieci często są sprawcami i ofiarami pożarów, powinniśmy poinformować naszych podopiecznych co to jest pożar, w jaki sposób powstaje, jak zachować się w takiej sytuacji, nauczyć jaki jest numer na straż pożarną, jaką informację podać, aby dobrze nas zrozumiano, jaka jest droga ewakuacyjna w naszym domu czy bloku.

W dniu 17 lipca w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Narolu odbyły się kolejne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa, które miały uświadomić dzieciom jak niebezpieczna może być zabawa ogniem, gazem czy prądem i jak groźne są jej konsekwencje.

Na początku dzieci obejrzały krótkie filmiki, ukazujące nieodpowiedzialne zachowania, dowiedziały się, że nie można rozpalać ogniska w lesie, bawić się prądem, kuchenką gazową, oraz wychylać się przez okno. Dzięki zabawie muzycznej "Ogień" przekonały się jak szybko rozprzestrzenia się płomień powstający zaledwie z małej iskierki.

Tym razem na zajęcia został zaproszony przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Narolu, Komendant Edward Babik. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie. W trakcie spotkania strażak zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z jego pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy, oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.

 

20 lipca w bibliotece to wizyta w świecie baśni. Dziewczynki w magiczny sposób zmieniły się w piękne księżniczki a chłopcy w nieustraszonych, dzielnych rycerzy. Zanim to się jednak stało uczestnicy zapoznali się z najpiękniejszymi baśniami o księżniczkach i ich rycerzach, zostali poddani licznym próbom charakterów. Dziewczynki próbie mądrości i delikatności, chłopcy dowiedli, że są godni zaufania i odważni. Wszyscy musieli wykazać się sprytem i zwinnością, oraz przejść przez długi skomplikowany labirynt. Nagrodą było pasowanie na księżniczki i rycerzy, ślubowanie, oraz zabawa na królewskim balu. Dużą atrakcją okazała się nauka średniowiecznego tańca, który zakończył zajęcia.


Dodano: 08 sierpnia 2017 07:00:00
Autor: Biblioteka Narol

Ostatnia aktualizacja: 08 sierpnia 2017 11:56:50
Wykonana przez: Biblioteka Narol

Archiwum zmian
zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3 zdjęcie 4 zdjęcie 5 zdjęcie 6 zdjęcie 7 zdjęcie 8 zdjęcie 9 zdjęcie 10 zdjęcie 11 zdjęcie 12 zdjęcie 13 zdjęcie 14 zdjęcie 15 zdjęcie 16 zdjęcie 17 zdjęcie 18 zdjęcie 19poprzedni slajd    slajd 1 slajd 2 slajd 3 slajd 4 slajd 5 slajd 6 slajd 7 slajd 8 slajd 9 slajd 10 slajd 11 slajd 12 slajd 13 slajd 14 slajd 15 slajd 16 slajd 17 slajd 18 slajd 19    następny slajd

Inne w tym dziale

Narodowe Czytanie Wakacyjne spotkanie w bibliotece cz. IV Godziny otwarcia Wakacyjne spotkanie w bibliotece cz. III
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Polanowskiego w Narolu zrealizowała zadanie pn.: "Adaptacja części budynku starejszkoły w Narolu na potrzeby utworzenia nowej siedziby Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Narolu".

Zadanie było współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach PROGRAMU WIELOLETNIEGO KULTURA + PRIORYTET "BIBLIOTEKA+INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK".

Zadanie realizowano w okresie od 01.01.2014 r. do 30.09.2015 r.
Wartość realizacji zadania - 664 575,16 zł
Dofinansowanie - 495 766,29 zł
Wkład własny - 168 808,87 zł
Copyright © 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.
społeczności
zamknij
Komunikat