STRONA GŁÓWNA  /  

Wakacyjne spotkanie w bibliotece

Jak co roku w okresie wakacyjnym Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Narolu przygotowała zajęcia dla dzieci. Tematyka zajęć poniedziałkowych związana jest z bezpieczeństwem, czwartki to podróż do krainy wyobraźni z ulubionymi baśniowymi bohaterami."Wakacje w bibliotece" rozpoczęły się 10 lipca, uczestniczą w nich dzieci w wieku od 4 do 13roku życia. Ze względu na duże zainteresowanie, w tym roku dzieci zostały podzielone na dwie grupy, z których każda liczy ok. 20 osób.

 

Bardzo ważne dla najmłodszych, oraz ich rodziców jest bezpieczeństwo. Na niebezpieczne sytuacje jesteśmy narażeni nie tylko w wakacje, ale również na co dzień.

Pierwsze zajęcia z zakresu bezpieczeństwa przeprowadzone 10 lipca, dotyczyły kontaktów z osobami obcymi. Punktem wyjściowym do zajęć były krótkie filmiki, przestrzegające przed pozostawianiem klucza pod wycieraczką, udostępnianiem go obcym osobom, nie można rozmawiać z nieznajomym, wsiadać z nim do samochodu, ani przyjmować prezentów. Po dyskusji na temat projekcji, w której dzieci bardzo chętnie uczestniczyły, przyszedł czas na zabawy, zagadki, krzyżówki, oraz prace plastyczne, utrwalające poznane zasady.

Czwartek 13 lipca dzieci spędziły w magicznej krainie krasnoludków. Poznały baśnie, bajki i wiersze, których bohaterami były krasnale. Uczestnicy zajęć śpiewali ,,My jesteśmy krasnoludki", oraz z zainteresowaniem wysłuchali fragmentów ,,Wielkiej encyklopedii Krasnoludków".

Było też oficjalne przyrzeczenie, pasowanie na krasnala, przebieranki i malowanie twarzy. Dzieci podróżowały zaczarowanym pociągiem po świecie baśni i wyobraźni. Jednak, żeby się do niego dostać, musiały pokonać wiele przeszkód.


Dodano: 08 sierpnia 2017 09:57:04
Autor: Biblioteka Narol

Ostatnia aktualizacja: 08 sierpnia 2017 11:53:49
Wykonana przez: Biblioteka Narol

Archiwum zmian
zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3 zdjęcie 4 zdjęcie 5 zdjęcie 6 zdjęcie 7 zdjęcie 8 zdjęcie 9 zdjęcie 10 zdjęcie 11 zdjęcie 12poprzedni slajd    slajd 1 slajd 2 slajd 3 slajd 4 slajd 5 slajd 6 slajd 7 slajd 8 slajd 9 slajd 10 slajd 11 slajd 12    następny slajd

Inne w tym dziale

Dzień Babci i Dziadka Warsztaty ekonomiczne Nowy Rok Sylwester
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Polanowskiego w Narolu zrealizowała zadanie pn.: "Adaptacja części budynku starejszkoły w Narolu na potrzeby utworzenia nowej siedziby Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Narolu".

Zadanie było współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach PROGRAMU WIELOLETNIEGO KULTURA + PRIORYTET "BIBLIOTEKA+INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK".

Zadanie realizowano w okresie od 01.01.2014 r. do 30.09.2015 r.
Wartość realizacji zadania - 664 575,16 zł
Dofinansowanie - 495 766,29 zł
Wkład własny - 168 808,87 zł
Wszystkie prawa zastrzeżone.
społeczności
zamknij
Komunikat