STRONA GŁÓWNA  /  

Instrukcja korzystania z BIP

Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Polanowskiego w Narolu jest urzędowym publikatorem teleinformatycznym składającym się z podstron, na których publikowane są informacje publiczne.

 

Strona Biuletynu Informacji Publicznej składa się z kilku podstawowych elementów:

 

1. W jej górnej części (nagłówkowej) znajduje się zbiór ikon umożliwiających dostęp do funkcji ułatwiających korzystanie z serwisu:

- ikona druku umożliwiająca wydrukowanie bierzącej podstrony serwisu

- ikona czcionki umozliwiająca powiększenie czcionki serwisu (np. przez osoby niedowidzące)

- 4 ikony (oczka) umożliwiające zmianę szaty graficznej serwisu na wysoki kontrast

- ikona Biuletynu Informacji Publicznej umożliwiająca przejście do strony znajdującej się pod adresem bip.gov.pl

 

2. Pod ikonami funkcyjnymi znajduje się wyszukiwarka umożliwiająca przeszukiwanie dostępnych zasobów serwisu. Jest ona wyposażona w link ZAAWANSOWANE umożliwiający przejście do rozbudowanego formularza umożliwiającego zaawansowane przeszukiwanie dostępnych zasobów serwisu.

 

3. Pod formularzem wyszukiwania znajduje się formularz umożliwiający podanie adresu e-mail w celu zapisania użytkownika do bezpłatnego newslettera, dzięki któremu gwarantowany jest dostep do najnowszych informacji o Bibliotece. W celu zapisania się do newslettera należy podać swój adres e-mail i kliknąc przycisk z ikoną koperty. Nastepnie należy odebrać pocztę na podanym adresie e-mail i kliknąć w link aktywacyjny przesłany drogą mailową. Kliknięcie w ten link jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie najnowszych wieści o Bibliotece drogą mailową. Użytkownik ma prawo zrezygnować z subskrypcji poprzez kontakt z administracją serwisu.

 

4. Pod częścią nagłówkową serwisu znajduje się menu umożliwiające przejście do poszczególnych działów zawierających zasoby serwisu. Są one podzielone na kilka kategorii. Umieszczenie kursora myszy na jednej z opcji menu spowoduje pojawienie się podmenu umożliwiające wybranie konkretnego artykułu.

 

5. Strona główna serwisu zawiera najważniejsze informacje o funkcjonowanie Biblioteki i nadchodzących wydarzeniach.

 

6. Każda podstrona serwisu prezentująca jego zasoby pozwalana wgląd w historię zmian wprowadzanych w danym zasobie od momentu jego publikacji do chwili obecnej. Każdy wpis w archiwum zawiera datę wprowadzenia modyfikacji oraz dane autora tejże modyfikacji wraz z zawartością zasobu.


Dodano: 27 stycznia 2016 19:45:55
Autor:

Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia 2016 20:09:28
Wykonana przez:

Archiwum zmian

Inne w tym dziale

USŁUGI RODO
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Polanowskiego w Narolu zrealizowała zadanie pn.: "Adaptacja części budynku starejszkoły w Narolu na potrzeby utworzenia nowej siedziby Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Narolu".

Zadanie było współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach PROGRAMU WIELOLETNIEGO KULTURA + PRIORYTET "BIBLIOTEKA+INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK".

Zadanie realizowano w okresie od 01.01.2014 r. do 30.09.2015 r.
Wartość realizacji zadania - 664 575,16 zł
Dofinansowanie - 495 766,29 zł
Wkład własny - 168 808,87 zł
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Narolu
społeczności
zamknij
Komunikat