STRONA GŁÓWNA  /  

Aktualności

Program wakacji z biblioteką
czytaj więcej →
Wakacje z Biblioteką

Jak co roku nasza Biblioteka przygotowała dla dzieci wiele ciekawych propozycji na wakacje.


czytaj więcej →
Przygoda na morzu

Dobra zabawa to podstawa. Na spotkanie z morską przygodą , tym razem do naszej biblioteki przyjechały dwie klasy zerowe ze Szkoły Podstawowej w Łukawicy. Zajęcia odbyły się w dniach 19 i 20 czerwca.

czytaj więcej →
Wyspa Skarbów

W dniu 13 czerwca, na Baśniową Wyspę Skarbów do naszej biblioteki, przyjechała grupa przedszkolaków, z Przedszkola Samorządowego w Rudzie Różanieckiej. Zajęcia upłynęły w miłej, radosnej atmosferze i dostarczyły dzieciakom wielu pozytywnych wrażeń.


czytaj więcej →
Wakacje w Bibliotece

czytaj więcej →
Biblioteka niejedno ma imię - wizyta gimnazjalistów z Narola

 

W dniu 7 czerwca, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Narolu, przeprowadziła lekcję biblioteczną, dla klasy I Gimnazjum w Narolu. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z zasadami jej funkcjonowania, księgozbiorem, oraz z nowościami przeznaczonymi specjalnie dla młodzieży. Dowiedzieli się o zasadach panujących w innych rodzajach bibliotek, jakie zadania spełniają, jak korzystać z czytelni tradycyjnych, oraz internetowych. Celem lekcji było wprowadzenie młodzieży w świat literatury, promowanie czytelnictwa, ale również przygotowanie do korzystania z bibliotek fachowych, naukowych czy pedagogicznych. Po zajęciach, chętni mogli wypożyczyć książki, a biblioteka po raz kolejny zyskała nowych czytelników.

 

czytaj więcej →
Piraci to my

W dniu 1 czerwca w naszej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia z cyklu o nieustraszonych piratach. Motywem przewodnim było poszukiwanie skarbu. W lekcji wzięli udział uczniowie z klasy "0", Zespołu Szkół w Rudzie Różanieckiej.

czytaj więcej →
Jesteśmy piratami, pływamy po morzu wyobraźni...

Piraci kojarzą nam się głównie z bohaterami filmów i książek. Napadający na statki i niewinnych ludzi, rabujący ich i wrzucający do morza są bohaterami negatywnymi. Choć często byli społecznymi wyrzutkami, znalazły się wśród nich także szlachetne jednostki.

czytaj więcej →
"W poszukiwaniu pirackiego skarbu"

 

"Ahoj piracka drużyno" !!! Takie powitanie usłyszeli uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej w Rudzie Różanieckiej, odwiedzając Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Narolu, w dniu 24 maja. Celem wizyty były zajęcia, w klimacie bajkowych, morskich przygód i tajemniczych, nieodkrytych miejsc.

czytaj więcej →
Spotkanie z Ryszardem Pawłowskim

Ryszard Pawłowski, polski taternik, alpinista i himalaista, instruktor, oraz przewodnik górski. Laureat podróżniczej nagrody "KOLOSY 2016", zdobywca 10 głównych ośmiotysięczników. Uczestnik i organizator ponad 300 wypraw w góry wysokie.

czytaj więcej →

1 2 3 > >>
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Polanowskiego w Narolu zrealizowała zadanie pn.: "Adaptacja części budynku starejszkoły w Narolu na potrzeby utworzenia nowej siedziby Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Narolu".

Zadanie było współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach PROGRAMU WIELOLETNIEGO KULTURA + PRIORYTET "BIBLIOTEKA+INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK".

Zadanie realizowano w okresie od 01.01.2014 r. do 30.09.2015 r.
Wartość realizacji zadania - 664 575,16 zł
Dofinansowanie - 495 766,29 zł
Wkład własny - 168 808,87 zł
Copyright © 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.
społeczności
zamknij
Komunikat